بخوانید قبل از اینکه قلب خود را به یک مرد متاهل بدهید

شمار قابل توجهی از زنان هستند  که با مردان متاهل رابطه دارند. این رابطه میتواند عاطفی، تنها آنلاین ، از راه دور و رابطه نزدیک جنسی باشد. متاسفانه به خاطر رواج غلط  صیغه  یا همسر دوم در کشور ما، این مساله دچار انحراف شده و عمومیت بیشتری دارد. این زنان همگی از وضعیت خود ذله شده اند و امیدوار هستند که مرد رویاهایشان سرانجام به وعده خود (اگر اصلا داده باشد) عمل کند و همسرش را طلاق دهد! میخواهند او را برای همیشه برای خود داشته باشند.

اگر شما یکی از این زنان هستید، میخواهم با حرفهایم سیلی سختی به گوشتان بزنم! همانی که نیاز دارید: او هرگز همسرش را به خاطر شما ترک نخواهد کرد!

اگر عقل خود را بکار بیندازید و یک نگاه دقیق تر به علل خیانت مردان متاهل و فایده ای که شمای نوعی به او میرسانید،  بیندازید متوجه میشوید که من درست میگویم!  

سه دلیل روانشناسی رابطه با مرد متاهل:

او هرچه میخواهد  دارد!

برای چی باید همسر و فرزندان و خانه و زندگی مرتب خود را ترک کند؟ برای چی باید خودش را به دردسر بیندازد؟ شما او را ارضای جنسی می کنید،  در حالی که هیچ تعهدی به شما ندارد. بعد هم به خانه میرود و آنجا خدمات خانواده را دریافت میکند. ازین بهتر هم میشود؟! همسرش از او نگهداری میکند، غذایش مرتب، لباسهایش اطو کشیده، خانه اش تمیز، فرزندانش مراقبت شده، همگی منتظر ورود حضرت اجل هستند و در ضمن شما را هم که احتمالا از همسرش جوان تر، زیباتر، و جذاب تر هستید، برای لذت جویی به صورت زاپاس نگه داشته است. هرچه میخواهد دارد. چرا باید این موقعیت را از دست بدهد؟

طلاق یک فرایند دردناک و پر دردسر است!

فکرش را بکنید طلاق در همه کشورهای دنیا چه مصیبت عظیمی است! حتی در ایران که معروف است مرد هروقت دلش خواست میتواند همسرش را طلاق دهد، زهی خیال باطل! بله میتواند اینکار را بکند ولی به شرطی که حق و حقوق او را تمام و کمال به نرخ روز پرداخت کند. با این مهریه های عجیب و غریب رایج در ایران، چه کسی توانایی و تمایل اینکار را دارد؟ در کشورهای غربی که نگو و نپرس! چرا باید خود و خانواده اش را به این دردسر بیندازد؟ بچه هایش پریشان شوند، مجبور شود از خانه به آن گرمی و مرتبی برود؟ آبرو و حیثیت خانوادگیش را برباد دهد؟ نصف اموالش را طبق قانون غرب به همسرش دهد و احتمالا شلوار پایش را هم طبق قانون ایران بفروشد تا مهریه همسرش را بدهد؟ چرا؟؟؟

مطمئن باشید اگر میخواست تاکنون او را طلاق داده بود!

این حضرت اشرف اگر واقعا شما را بیشتر دوست داشت (آنطور که شاید ادعا کند)، تمام دردسرهای فوق الذکر را به جان می خرید و تا بحال همسرش را طلاق داده بود. اگر میخواست با شما زندگی کند، اگر آنقدر که فکر میکنید، دوست تان داشت، حتما تابحال اینکار را کرده بود! فکر کنید! اینکار را نکرده چون نمیخواهد بکند! به همین سادگی. حالا که فهمیده اید (امیدوارم) راهی که میروید به ترکستان است، چاره چیست؟  توصیه من به شما این است: یک اولتیماتوم صادر کنید و روی حرفتان بایستید! رگ گردنم را گرو میگذارم که آب از آب تکان نخواهد خورد! او دارد به همسرش، فرزندانش، و به شما همزمان خیانت می کند. چنین آدمی ارزش عشق و انرژی و وقت شما را ندارد.

تمام نیروی خود را جمع کنید؛ صاف توی چشمانش نگاه کنید و بگویید ” من دوستت دارم و میخوام با تو زندگی کنم، ولی دیگه حاضر به ادامه این وضعیت نیستم. دیگه نمیخوام ببینمت تا وقتی که ازون خونه بیای بیرون یه جایی برای خودت دست و پا کنی و لااقل تاییدیه دادخواست طلاقو به من نشون بدی. دیگه نمیخوام معشوقه پنهانی تو باشم. تنها وقتی میتونی منو ببینی که عکس دادخواست یا گواهی صدور طلاق رو به همراه آدرس خونه جدیدت برای من بفرستی. غیر ازین باشه دیگه منو نمیبینی و برای اینکار هم حداکثر سه ماه (یا هرچقدر عاقلانه است، لطفا به اندازه صبر ایوب نباشد!) فرصت داری و سر حرف خود بمانید.

در جایگاه معشوقه یک مرد متاهل،  شما هرگز خوشبخت نخواهید شد. هرگز او را به دست نخواهید آورد. عمرتان را به پای او تلف میکنید و عاقبتی مثل همسر صیغه ای شوهر آهو خانم خواهید داشت. در این میان شانس پیدا کردن یک همسر مناسب برای خود را در این انتظار بیهوده و رنج آور از دست میدهید. من زنانی را میشناسم که گاه پس از ده سال به این نتیجه رسیده اند و افسردگی گرفته اند.

چگونه رابطه با مرد متاهل را تمام کنیم؟

اگر در ارتباط با مرد متاهل هستید و تصمیم گرفته اید از او جدا شوید، نیاز دارید که اصولی و به دور از احساسات عمل کنید. می دانم که اتمام این رابطه چقدر برایتان می تواند سخت باشد. در ادامه راهکارهایی را ارائه داده ایم که می تواند سختی های آن را راحت تر کند.

صحبت و گفتگو را تمام کنید.

چرا تصمیم گرفتید رابطه با یک مرد متاهل را تمام کنید؟ حتی اگر نمی دانید که آیا تصمیم درستی گرفته اید یا خیر، با او گفتگو نکنید. او اگر نخواهد که از شما جدا شود، حتما شما را مجاب خواهد کرد که با وی ادامه دهید.

بسیاری از مردانی که ازدواج کرده اند، دلایل بسیار مشابهی برای اینکه چرا به همسرشان خیانت کرده اند و یا نمی توانند از او جدا شوند، دارند. به عنوان مثال، “من او را به خاطر فرزندانم طلاق نمی دهم”، “من دیگر او را دوست ندارم و این خیانت نیست”، یا “ما مدت زمان زیادی است که با هم نمی خوابیم “.

اگرچه ممکن است که در ابتدای رابطه با یک مرد متاهل این دلایل را باور داشته باشید، اما در طول زمان از شنیدن آنها خسته و ناامید می شوید. بنابراین صحبت و گفتگو نتیجه ای ندارد و او تنها زمان بیشتری را برای با شما بودن می خرد.

وقتتان را با خانواده و دوستانتان بگذرانید.

هنگامی که تصمیم به دل کندن از مرد متاهل گرفته اید، سعی کنید تنها نمانید. با دوستان و خانواده زمان بیشتری را سپری کنید. اگر شخص مورد اعتمادی در اطرافتان دارید، در این مورد با او حرف بزنید و احساستان را بیان کنید. اگر با کسی احساس راحتی ندارید می توانید افکار خود را بنویسید. ابراز و یا نوشتن احساسات به شما کمک می کند که زودتر می توانید از این رابطه خارج شوید.

بر نیازها و اولویت هایتان تمرکز کنید.

فعالیت خودتان را افزایش دهید. یک رژیم متعادل، ورزش و هشت تا نه ساعت خواب شبانه بسیار سودمند است. همچنین می توانید با یوگا یا مدیتیشن استرس خود را مدیریت کنید. با مراقبت خوب از خودتان از لحاظ جسمی و ذهنی، این بحران را زودتر طی خواهید کرد.

به جای صرف زمان برای فکر کردن به رابطه ای که گذشته، تمرکز خود را بر یک سرگرمی یا شور و شوق جدید و یا یادگیری یک مهارت بگذارید.

نگاهی به خود بیندازید

به کمک یک درمانگر یک نگاه عمیق به ساختارهای عاطفی، خواسته ها و نیازهای خود بیندازید. چرا با یک مرد متاهل رابطه دارید؟ ازین زندگی لذت میبرید؟ خودتان از تعهد گریزانید؟ براستی چرا؟ چه کسی از موقعیت شما لذت میبرد؟ تقریبا مطمئنم که یک درمانگر کارآزموده نقاط آسیب زای عواطف و شخصیت شما را کشف خواهد کرد و به شما کمک میکند که درمان شوید. یک نفر با سلامت روان هرگز خود را در چنین موقعیتی قرار نمیدهد.  خودتان را جمع کنید، معشوقه بودن در شان هیچ انسانی نیست. شما استحقاق یک زندگی معمولی با مردی را که فقط همسر شماست دارید.

شما لیاقت یک رابطه عاطفی سالم را دارید

در نهایت در نظر داشته باشید که رابطه یا دوستی با مرد متاهل، از جوانب گوناگون سالم و پایدار نخواهد بود. شما با هر شرایط فردی که داشته باشید لیاقت برقراری یک رابطه عاطفی سالم و شاد را دارید. رابطه ای که در آن تمامی توجه طرف مقابل به شما باشد و شما و نیازهای عاطفیتان اولویت اول قرار گیرد. رابطه ای که در آن بتوانید نقش اصلی را بازی کنید و اعتماد متقابل وجود داشته باشد و شأن و شخصیت شما به عنوان یک بانوی نجیب و پاکدامن حفظ شود. لیاقت شما بیشتر از یک رابطه ناسالم، جنبی و در حاشیه است.

وقتی در یک رابطه عاطفی با مرد متاهل قرار میگیرید، با مشکلات متعددی مواجه خواهید بود. شما هرگز اولویت اول او نخواهید بود، به مرور احساس تنهاییتان بیشتر خواهد شد و علاقه و هیجان رابطه به زودی فروکش خواهد کرد. ضمن اینکه احتمال زیادی وجود دارد دروغ، پنهان کاری و خیانت از سوی او در رابطه عاطفی با شما نیز تکرار شود.

برای دل کندن از عشق به یک مرد متاهل، لازم است قبل از هر چیز منطقی و واقع بین باشید. بهانه های او برای خیانت را نپذیرید و به یاد داشته باشید شما ناجی و پرستار عاطفی دیگران نیستید.خودتان را جای همسر او بگذارید و قبول کنید ارتباط همسر او با شما کار انسانی و اخلاقی نیست. سعی کنید بر اهداف بلند مدتتان تمرکز داشته باشید و واقع بینانه به سرانجام این رابطه فکر کنید. به یاد داشته باشید شما مطمئنا لیاقت یک رابطه عاطفی سالم را دارید.

1 دیدگاه در “بخوانید قبل از اینکه قلب خود را به یک مرد متاهل بدهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 4 = سه