هدف از ازدواج موقت را بخوانید

ازدواج موقت در دین آمده است که آسیب های اجتماعی از جمله تن فروشی کم شود و از حقوق اجتماعی زن حمایت شود. آمده است تا یک زن و یک بانوی فاخر حیاط خلوت مرد ها نشود. هدف دین از ازدواج موقت جلوگیری از بی دینی است.در جامعه ی ما ازدواج موقت امروز راهکار نیست، بلکه مسکنی است که می تواند مخاطب من را آلوده و معتاد کند و از اصل صراط مستقیمی که ازدواج دائم است، منحرف کند. ازدواج موقت ذهن مخاطب را از اصل حقیقت زندگی دور می کند.

ازدواج موقت راهکاری برای جوانان مجرد مطلق است. ازدواج موقت صرفا برای متأهل شهوت پرست و جوان تشنه نیست. در منو دین ازدواج موقت یک راهکار است و راهی برای هوس بازی و برای فعالیت اقتصادی نیست.

ازدواج موقت برای مواقع ضروری و برای کسانی است که عوامل گوناگون، آنها را از دسترسی و امکان به ازدواج دایم باز می‌دارند و نبایستی بهانه‌ای برای زیاده‌طلبی و هواپرستی شود. سیاست حقوقی در قانون ازدواج موقت این نبوده است که هوسبازان به صورت گسترده و بی ‌حساب در شهوات و هوی و هوس‌ها غرق شوند و چنان با این حکم الهی بازی نمایند که دوست و دشمن از آن تنفر پیدا کنند و آن را مساوی با زنا و فحشا بدانند.

 بلکه هدف از جعل و تشریع ازدواج موقت در سایت حافظون، حفظ کردن افراد نیازمند از آلودگی به گناه و فحشا است. ازدواج موقت برای جلوگیری از انحرافات و روابط نامشروع تشریع شده است، تا بدین وسیله عفاف و پاکدامنی حفظ شود نه اینکه خود آن زمینه ‌ساز زیاده خواهی جنسی شود.

ازدواج موقت اگر در جایگاه و موقعیت خویش با توجه به شرایط و احکامش مورد استفاده قرار گیرد نوعی ضرورت فردی و اجتماعی و امری بسیار پسندیده و مشروع است، اما اگر در جایگاه خود استفاده نشود و دست‌آویزی برای رسیدن به تمتعات نفسانی افراد قرار گیرد، طبیعتاً مطلوب خدا و دین نیست.

 بنابراین اگر افرادی از احکام و دستورات الهی سوءاستفاده می‌کنند و با اسم صیغه و ازدواج موقت با زنان و دختران رابطه برقرار می‌کنند و یا بدون دلیل منطقی و موجه اقدام به تعدد زوجات می‌کنند، کارشان مورد قبول خدا و دین نیست و ما نیز عملکرد این افراد را تأیید نمی‌کنیم و از آن بیزاری می‌جوییم.

ازدواج موقت خیانت محسوب می شود؟

آیا همه ازدواج‌های موقت خیانت است، باید دید ازدواج موقت در چه مواردی مناسب و در چه مواردی نامناسب است، در شرع ازدواج موقت وجود دارد ولی می‌بینیم در روایاتی امام رضا (ع) به مردی می‌گوید: تو را که زن داری و زنت خوب و جوان است، با ازدواج موقت چه کار؟ یا در روایاتی آمده است که: این کار را نکنید، چون خانم‌هایتان فحش و لعن و نفرینش را به ما می‌دهند. معنی این حرف این است که ازدواج موقت راه گریزی از مشکل است و باید تبیین شود و باید در این خصوص کار فردی و فرهنگی انجام شود. کار فرهنگی زمانی صورت می‌گیرد که برای زنان و مردان جایگاه ازدواج موقت و تعدد زوجات را مشخص کنیم.

2 دیدگاه در “هدف از ازدواج موقت را بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × 4 =